سرویس های ویژه

سرویس های ویژه

درحال حاضرسرویسهای ویژه ارائه شده  عبارتند از:

انتظارمکالمه ، نمایشگر ، انتقال مکالمه ، پیام کوتاه (SMS)، محدودیت مکالمه ، دیتا 

انتظارمکالمه :


    بافعالسازی این سرویس ، مشترکین تلفن همراه می توانند در زمان مکالمه ، اگرتماس جدیدی با وی برقرارشد با درانتظارگذاشتن یکی ازتماس ها ، پس ازفشردن کلید برقراری ارتباط (دکمه سبزرنگ ) با دیگری مکالمه نمایند.

این سرویس برای تمامی  مشترکین  فعال بوده و استفاده ازآن صرفا" نیازمند تنظیمات گوشی می باشد.


نمایشگر:

بافعال بودن این سرویس رویت شماره تلفن تماس گیرنده امکانپذیر می شود .این سرویس برای تمامی مشترکین فعال است .


انتقال مکالمه :

چگونه سرویس انتقال تماس (call divert) به تلفن ثابت را فعال کنیم؟

در زندگی روزمره زمانهایی هست که نمی توانید به تماس هایتان پاسخ دهید. فرض کنید در جلسه ی  مهمی هستید و باید بر روی دستور جلسه تمرکز کنید و یا شارژ گوشی تان در حال اتمام است و به زودی خاموش می شود و منتظر تماسهای مهمی هستید و برایتان مقدور نیست همه آنها را داخل گوشی قرار داده و استفاده نمایید.

این موقعیتهابرای همه ی  ما پیش می آید، چه باید کرد؟ یک پیشنهاد کاربردی استفاده از سرویس انتقال تماس به یک تلفن ثابت است.

برای فعالسازی این سرویس، باید در قسمت تنظیمات تلفن همراهتان، انتقال تماس(call divert) و گزینه انتقال تماس دائم (always divert)را انتخاب کنید. البته ممکن است این گزینه در تلفن همراه شما کمی متفاوت باشد مثلاً در بعضی از گوشی ها از عنوان ارسال تماس (call forward) و ارسال دائم(always forward) استفاده می شود. اما به هرحال به دنبال گزینه ای باشید که تمام تماسهای دریافتی تان را منتقل کند. سپس یک شماره ثابت وارد کنید.اکنون تمام تماس ها به خط ثابت مورد نظر منتقل می شود. اما در صورتی که خواستید این سرویس را غیر فعال کنید به دنبال گزینه ی لغو(cancel) و یا غیر فعالسازی (disable) بگردید.روش دیگری نیز وجود دارد و آن استفاده از کدهای دستوری میانبر (USSD) است. استفاده از این کدها بسیار ساده و سریع است. به منظور استفاده از این روش کافی است همان گونه که شماره گیری می کنید نشانه و اعداد*۲۱* را فشار داده و بلافاصله یک شماره ثابت وارد کنید. سپس کلید # و نهایتا کلید شماره گیری(همان کلید سبز) را فشار دهید:

call#(شماره ثابت)*۲۱*

البته فراموش نکنید که شماره ثابت را به همراه کد شهر وارد کنید. مثلا در تهران کد ۰۲۱ را در ابتدای شماره قرار دهید . در صورت عدم نیاز به سرویس و برای غیرفعالسازی نیز #۲۱# را شماره گیری کنید.

با سرویس انتقال تماس به تلفن ثابت هیچ تماسی راحتی در موقعیتهای اضطراری از دست نمی دهید.


پیام کوتاه (SMS) :

با فعال بودن این سرویس امکان ارسال و دریافت پیام کوتاه برای مشترک تلفن همراه وجود خواهد داشت . سرویس مذکور برای کلیه مشترکین فعال بوده و استفاده از آن با اعمال تنظیمات بر روی گوشی (۹۸۹۱۱۰۰۵۰۰ +→service center→Text message→Setting→Message) امکان پذیرمی باشد.

توجه :

مشترکین تلفن همراه که تمایل به دریافت پیام کوتاه تبلیغاتی ندارند می توانند به واحد امور مشتریان  شرکت تله کیش مراجعه نمایند.


محدودیت مکالمه :

بافعالسازی این سرویس مشترک تلفن همراه می تواند درحالات مختلف محدودیت هایی را(جدول ذیل )بر روی سیم کارت خوداعمال نماید.

فعالسازی /غیرفعال سازی سرویس محدودیت مکالمه :

فعالسازی سرویس محدودیت مکالمه


متن فارسی

متن انگلیسی


تمام تماسهای خروجی را مسدود نماید

All in outgoing


تماسهای خروجی بین المللی را مسدود می نماید

International outgoing


تمامی تماسهای ورودی را مسدود می نماید

All in coming


تماس از طریق رمز کاربری

Connect Passwordمشترک به واحد امور مشتریان شرکت تله کیش مراجعه ونسبت به تکمیل فرم مربوطه و ارائه مدارک لازم ( اصل وتصویر کارت ملی ) واعمال تنظیمات برروی گوشی اقدام نماید.


سرویس دیتا :

با فعالسازی سرویس دیتا، امکان اتصال به شبکه اینترنت ازطریق تلفن همراه و ارسال و دریافت فایل برای مشترکین در زمان حرکت و مکانهایی که برقراری ارتباط دیتا بوسیله خط تلفن ثابت و یا سرویس اینترنت همراه میسر نمی باشد ، امکانپذیر می گردد.

فعالسازی سرویس دیتا :

مشترکین می توانند با مراجعه به واحد امور مشتریان شرکت تله کیش و تکمیل فرم مربوطه وارائه مدارک (اصل وتصویرکارت ملی وآخرین قبض پرداختی ) اقدام نمایند و سیستم یک شماره به سرویس دیتا اختصاص می دهد
پس ازفعالسازی سرویس دیتا، درصورتی که گوشی مشترک ، این سرویس را پشتیبانی نماید ، ایشان می توانند به یکی از۲روش زیر به اینترنت متصل شوند.

۱.مشترکینی که گوشی تلفن همراهشان دارای سیستم عامل،با قابلیت تعریفdialup connection می باشد ، می توانند با تعریف یک اتصالdialup connection درگوشی خودمستقیما" به اینترنت متصل شوند.

۲.گوشی تلفن همراه بعنوان یک مودم عمل نموده و ازطریق کابل رابط به رایانه شخصی متصل گردیده و در رایانه یک اتصال Dial up connection تعریف می گردد .وبه این روش ، رایانه شخصی به اینترنت متصل می گردد.

درخصوص بررسی فعال بودن سرویس :

"درصورت تماس با شماره دیتای اختصاص یافته روی صفحه نمایشگر پیام "Data call" را مشاهده می نمایید."