درباره شرکت

درباره شرکت

در سال 1373 طی موافقت نامه اصولی صادره از وزارت پست و تلگراف و تلفن وقت، سازمان منطقه آزاد کیش مجوز اولین اپراتور تلفن همراه بخش خصوصی کشور را دریافت نمود و شبکه تلفن همراه کیش از سال 1374 توسط سازمان منطقه آزاد کیش راه اندازی شد.

سازمان منطقه آزاد کیش در سال 1379 در راستای توسعه و سرمایه گذاری در شبکه موبایل کیش، طی یک قرارداد BOT بهره برداری از اپراتور موبایل کیش را به مدت 15 سال به یک شرکت تله کامیونیکیشن کیش (تی کی سی) واگذار نمود. در طول مدت قرارداد سازمان با شرکت تی کی سی پوشش شبکه در قالب خدمات نسل دوم تلفن همراه در سطح جزیره کیش کامل گردید و ارتباطات متقابل بین اپراتوری داخل کشور و رومینگ بین الملل اپراتور موبایل کیش با سایر اپراتورهای خارجی نیز تحت نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شکل گرفت.

با گذشت نزدیک به بیش از دو دهه از فعالیت اپراتور تلفن همراه کیش، فضای نامبرینگ بیست هزار شماره ای این اپراتور با پیش شماره های 0934769 و 0934768 به مشترکین اختصاص یافته است.

شرکت توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات کیش از مرداد ماه سال 1395 و با توجه به پایان قرارداد با شرکت تی کی سی و به منظور ارتقای نسل شبکه موبایل کیش، گسترش فضای نامبرینگ و توسعه خدمات متنوع بر بستر تلفن همراه به مشترکین همگام با آخرین پیشرفت‌های روز تکنولوژی موبایل در دنیا، مدیریت و برنامه ریزی هدفمند خود را برای اداره اپراتور تلفن همراه جزیره کیش با نام تجاری تله کیش آغاز کرده است.